Dziś

2018-03-21
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Marzec 2018
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Walentynkowy Wieczór Artystyczny 2014

         Walentynkowy Wieczór Artystyczny

 

  13-go lutego w Miejskim Domu Kultury odbył się Walentynkowy Wieczór Artystyczny, który niezmiennie od kilku lat rozpoczyna się wernisażem wystawy i rozstrzygnięciem konkursu fotograficznego „Dęblińskie Zdjęcie Roku”. Organizatorem tego wydarzenia jest Klub Fotograficzny „Pozytyw” na czele z Prezesem Jerzym Kucharskim i Miejski Dom Kultury w Dęblinie. Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac wykonanych przez 9 autorów.  Tegoroczna edycja jest ściśle związana z obchodami 60lecia nadania praw miejskich naszemu miastu, a więc i tematem zdjęć miał być właśnie Dęblin.

  Jury w składzie: dyrektor MDK Agata Osika-Kucharska (artysta fotografik), Anna Krawczak (magister sztuki) po wnikliwej ocenie wszystkich zdjęć postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.

 

Teresa Piesio - nagroda Burmistrza Miasta Dęblin

 

Andrzej Jaworski - nagroda Burmistrza Miasta Dęblin

 

Anna Sprzyszyńska – I miejsce (Dęblińskie Zdjęcie Roku)

 

Urszula Krzemińska – nagroda Prezesa KF „Pozytyw”

 

Anna Pioterczak – wyróżnienie

 

Monika Kowalczyk – wyróżnienie

 

Zbigniew Moszczański - wyróżnienie

 

Roman Jaroń – wyróżnienie

 

Waldemar Strigl – wyróżnienie

 

Nagrodę publiczności otrzymało zdjęcie wykonane przez Annę Pioterczak

 

 

            Druga część Walentynkowego Wieczoru Artystycznego to koncert piosenki poetyckiej w wykonaniu młodzieży pracującej pod kierunkiem Michała Pastuszaka, który wraz
z Jackiem Rayskim akompaniował młodym artystkom. A w koncercie wystąpiły: Anna Pioterczak, Hanna Giza, Katarzyna Jędrys, Katarzyna Rayska, Joanna Bryl, Olga Rayska, Wiktoria Kozuń i Maja Kucharska.  W ich wykonaniu można było usłyszeć piosenki takie jak: „Brzydcy”, „Nie opuszczaj mnie”, „O czym marzy dziewczyna”, „Jej portret” i inne.  

             

            Walentynkowy Wieczór Artystyczny od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. Wczorajszego wieczoru do Miejskiego Domu Kultury przybyło ponad 100 gości. Wśród nich nie zabrakło władz naszego miasta i powiatu w osobach: Burmistrza Miasta Dęblin Stanisława Włodarczyka (który był także współfundatorem nagród konkursu), Przewodniczącego Rady Miasta Henryka Wiejaka z małżonką, Radnych Rady Miasta: Waldemara Warenicy z małżonką, Mieczysława Grobla, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Dariusza Wojdata z małżonką, Sekretarza Miasta Marka Basaja z małżonką. Nie zabrakło również stałych bywalców, a mianowicie uczestników dęblińskich WTZ z opiekunami i panią kierownik Jolantą Pyrą, uczniów SOSW z nauczycielami i panią dyrektor Jolaną Kuterą.

            Niebawem kolejne wydarzenia w naszej placówce. Zapraszamy.

 Fotorelacja w Galerii.

Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top