2017-10-18
Imieniny: Hanny, Klementyny, Lukasza

Walentynkowy Wieczór Artystyczny 2014

Walentynkowy Wieczór Artystyczny

13-go lutego w Miejskim Domu Kultury odbył się Walentynkowy Wieczór Artystyczny, który niezmiennie od kilku lat rozpoczyna się wernisażem wystawy i rozstrzygnięciem konkursu fotograficznego „Dęblińskie Zdjęcie Roku”. Organizatorem tego wydarzenia jest Klub Fotograficzny „Pozytyw” na czele z Prezesem Jerzym Kucharskim i Miejski Dom Kultury w Dęblinie. Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac wykonanych przez 9 autorów.  Tegoroczna edycja jest ściśle związana z obchodami 60lecia nadania praw miejskich naszemu miastu, a więc i tematem zdjęć miał być właśnie Dęblin.

Jury w składzie: dyrektor MDK Agata Osika-Kucharska (artysta fotografik), Anna Krawczak (magister sztuki) po wnikliwej ocenie wszystkich zdjęć postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.

Teresa Piesio - nagroda Burmistrza Miasta Dęblin

Andrzej Jaworski - nagroda Burmistrza Miasta Dęblin

Anna Sprzyszyńska – I miejsce (Dęblińskie Zdjęcie Roku)

Urszula Krzemińska – nagroda Prezesa KF „Pozytyw”

Anna Pioterczak – wyróżnienie

Monika Kowalczyk – wyróżnienie

Zbigniew Moszczański - wyróżnienie

Roman Jaroń – wyróżnienie

Waldemar Strigl – wyróżnienie

Nagrodę publiczności otrzymało zdjęcie wykonane przez Annę Pioterczak

Druga część Walentynkowego Wieczoru Artystycznego to koncert piosenki poetyckiej w wykonaniu młodzieży pracującej pod kierunkiem Michała Pastuszaka, który wraz
z Jackiem Rayskim akompaniował młodym artystkom. A w koncercie wystąpiły: Anna Pioterczak, Hanna Giza, Katarzyna Jędrys, Katarzyna Rayska, Joanna Bryl, Olga Rayska, Wiktoria Kozuń i Maja Kucharska.  W ich wykonaniu można było usłyszeć piosenki takie jak: „Brzydcy”, „Nie opuszczaj mnie”, „O czym marzy dziewczyna”, „Jej portret” i inne.

Walentynkowy Wieczór Artystyczny od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. Wczorajszego wieczoru do Miejskiego Domu Kultury przybyło ponad 100 gości. Wśród nich nie zabrakło władz naszego miasta i powiatu w osobach: Burmistrza Miasta Dęblin Stanisława Włodarczyka (który był także współfundatorem nagród konkursu), Przewodniczącego Rady Miasta Henryka Wiejaka z małżonką, Radnych Rady Miasta: Waldemara Warenicy z małżonką, Mieczysława Grobla, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Dariusza Wojdata z małżonką, Sekretarza Miasta Marka Basaja z małżonką. Nie zabrakło również stałych bywalców, a mianowicie uczestników dęblińskich WTZ z opiekunami i panią kierownik Jolantą Pyrą, uczniów SOSW z nauczycielami i panią dyrektor Jolaną Kuterą.

Niebawem kolejne wydarzenia w naszej placówce. Zapraszamy.

Fotorelacja w Galerii.