2017-12-14
Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Wystawa autorska Ernesta Włodarskiego

Dnia 7-go marca 2014r. o godz. 17.00 w Galerii nad Wisłą MDK odbyło się uroczyste otwarcie autorskiej wystawy malarstwa Ernesta Włodarskiego...

dęblinianina, który swoje prace prezentuje na corocznych wystawach w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie, promujących twórców naszego miasta.

Jego kredo to: „Niezłomność w dążeniu do doskonałości”

O sobie mówi: „Jestem malarzem samoukiem, po prostu kiedyś odnalazłem w sobie talent. Jakieś dwadzieścia lat temu zacząłem swoją przygodę od szkicu, potem była sucha pastela, akwarela, aż w końcu

od czterech lat maluję obrazy olejne.

W okresie od maja do października można mnie spotkać malującego w Kazimierzu Dolnym.

Malarstwo to mój świat. W nim odnajduję sens życia, wewnętrzny spokój i pogodę ducha. Inspiruje mnie otaczający świat: dzika przyroda, ludzie, stara architektura. Uwielbiam malować konie, dynamizm ich ruchów, to jedna z najpiękniejszych rzeczy.

Mam nadzieję, że moje malowanie będzie ewoluować, pozwoli mi sięgnąć po inne techniki i style. Przyszłość to realistyczne malarstwo olejne techniką laserunku, w przerwach akwarela.

Podczas otwarcia wystawy panowie Henryk Wiejak (Przewodniczący Rady Miasta) oraz Dariusz Wojdat (Wiceprzewodniczący Rady Powiatu), składając życzenia wszystkim kobietom złożyli na ręce Pani Dyrektor MDK Agaty Osiki–Kucharskiej kwiaty.

Tradycją wernisaży w MDK, jest losowanie jednej z prac artysty wśród uczestników wystawy. Tym razem, z okazji Dnia Kobiet, pan Ernest przekazał drugą pracę do rozlosowania w gronie pań.

Wśród licznie zebranych gości byli również Radni Rady naszego miasta: Waldemar Chochowski, Waldemar Warenica oraz Stanisław Kopacz.

Wystawę można oglądać do dnia 22.03.2014r.

Fotorelacja w zakładce "Galeria" - "Wystawy w Galerii nad Wisła"