2017-12-16
Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzislawy

AZL 2014 - Jubileusz 30-lecia pracy zawodowej Agaty Osiki-Kucharskiej

Tradycją jest, że z końcem sierpnia Miejski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki na Artystyczne Zakończenie Lata. Tym razem impreza odbywająca się 29.08.2014r. miała wyjątkowy charakter.

Wszystko za sprawą jubileuszu 30-lecia pracy zawodowej Agaty Osiki-Kucharskiej – dyrektora MDK. Impreza rozpoczęła się wernisażem wystawy fotografii Agaty i Jerzego Kucharskich pt.: „Dwa miasteczka”, ukazująca Kazimierz Dolny i Lanckoronę oraz ceramiki i batiku autorstwa pani Agaty.

Nie sposób jest pokazać na jednej wystawie wszystkiego, czym przez trzydzieści lat Jubilatka zajmowała się twórczo. Swoich sił próbowała w malarstwie olejnym, malowaniu na szkle, witrażu, a także filcu artystycznym, prezentując powstałe dzieła na wielu wystawach
w Polsce i za granicą. Za swoją działalność otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę Zasłużony Działacz Kultury (2005r.) i medal Zasłużony dla Kultury Polskiej (2013r.). Jest też Członkiem Zwyczajnym Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej – Stowarzyszenia Twórców, który jej nadał tytuł Artysty Fotografika RP nr 166 (2003r.).

Podczas wernisaży w MDK przyjął się miły zwyczaj, polegający na rozlosowywaniu wśród uczestników jednej lub kilku prac autora. Tym razem szczęściarze otrzymali upominki wykonane z ceramiki.

Wernisaż zakończyły podziękowania i gratulacje składane przez przybyłych gości. Byli wśród nich przedstawiciele władz miasta i powiatu: Stanisław Włodarczyk - Burmistrz Miasta Dęblin, Henryk Wiejak – Przewodniczący Rady Miasta Dęblin, Dariusz Wojdat – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Radni Rady Miasta: Małgorzata Piechota, Waldemar Chochowski oraz Waldemar Warenica. Ponadto swoje wyrazy szacunku i gratulacje złożyli: Jolanta Pyra – Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dęblinie, Jacek Rayski w imieniu członków Oddziału Miejskiego PTTK, członkowie Klubu Seniora działającego przy MDK, pracownicy MDK oraz wiele innych osób. Miłym akcentem był również prezent w postaci wiersza jaki napisała i osobiście przeczytała Zofia Plewko – dęblińska poetka niegdyś pracująca w MDK. List gratulacyjny z okazji Jubileuszu, odczytany na forum przesłała również z Warszawy Małgorzata Dołowska – Prezes Fundacji Fotografia dla Przyszłości.

Ostatnią oficjalną częścią wieczoru był koncert Michała Pastuszaka i Poławiaczy Pereł p.t: „Inwentaryzacja”, który zespół zadedykował szanownej Jubilatce.

Wystawę autorstwa Agaty i Jerzego Kucharskich można oglądać w Galerii MDK do końca września.

Fotorelacja w zakładce GALERIA: http://www.mdkdeblin.pl/galeria/category/30-azl-2014-jubileusz-30-lecia-pracy-zawodowej-agaty-osiki-kucharskiej