2017-10-21
Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

XV JESIENNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ SENIORÓW 2014 - Półfinał za nami.

18-go października w Klubie Uczelnianym WSOSP odbył się półfinał XV Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów.

Organizatorem tego wydarzenia jest Mieski Dom Kultury w Dęblinie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Lublinie. Przegląd co roku aktywizuje ponad tysiąc osób starszych zrzeszonych w Klubach Seniiorów, Kołach Gospodyń, czy Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Prezentują oni swój talent i efekty pracy w następujacych kategoriach: zespoły wokalne, duety i soliści (w tym także recytacja i prezentacja tekstu własnego), formy teatralne i kabartowe.

Przybyłych na półfinał seniorów powitała Agata Osika-Kucharska – dyrektor MDK w Dęblinie i Alina Gucma – Przewodnicząca PZERiI Odział Okręgowy w Lublinie. Następnie głos zabrali Stanisław Włodarczyk Burmistrz Miasta Dęblin oraz Henryk Wiejak Przewodniczący Rady Miasta Dęblin. Na zaproszenie organizatora przybyli także Radni Rady Miasta Waldemar Warenica i Krzysztof Karbowski.

Przed pierwszymi wykonawcami na scenie pojawiła się jeszcze Aleksandra Strzałkowska-Chojnacka – Instruktor WOK i gółwny koordynator całego przeglądu, przypominając uczestnikom regulamin oraz życząc udanych występów.

W Dęblinie zaprezentowało się jedenaście zespołów śpiewaczych, trzech solistów, dwa duety oraz trzy formy kabaretowe. Artystów seniorów oceniało jury w osobach: Iwona Sawulska – śpiewaczka, profesor muzykologii KUL, Anna Kistelska – polonistka, główny instruktor d/s kultury żywego słowa w WOK w Lublinie, redaktor "W kręgu kultury", Andrzej Sar – muzyk, główny instruktor d/s folkloru w WOK w Lublinie.

Półfinały JPTAS odbywają się także w Lublinie, Chełmie, Hrubieszowie i Zamościu. Finał zaś odbędzie się tradycyjnie w naszym mieście 9-go listopada w gościnnym Klubie Uczelnianym WSOSP. Zapraszamy.

Fotorelacja z dęblińskiego półfinału w zakładce GALERIA: http://www.mdkdeblin.pl/galeria/category/32-xv-jesienny-przeglad-tworczosci-artystycznej-seniorow