Dziś

2018-03-21
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Marzec 2018
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Ferie z MDK - Podsumowanie.

Ferie zimowe to czas odpoczynku uczniów od szkoły (i odwrotniePuszcza oczko ), ale w naszej placówce to bardzo pracowity okres. Podsumujmy więc to, co przez dwa tygodnie wydarzyło się w MDK.

Listy uczestników na zajęcia i warsztaty zapełniły się błyskawicznie. Każdego dnia z propozycji naszej placówki korzystało kilkadziesiąt dzieci i młodzieży.

Wszystko zaczęło się bardzo smacznie, a to za sprawą zajęć kulinarnych, podczas których robiliśmy karnawałowe ciasteczka, a także konstruowaliśmy warzywno-owocowe ludziki. Następnie – by spalić zbędne kalorie – rozegrany został turniej tenisa stołowego.

Dalej było już bardzo artystycznie. Na początek zajęcia muzyczne, czyli śpiewanie i ćwiczenia rytmiczne. Po zajęciach ruchowych chwila odpoczynku dla ciała, podczas wspólnego pisania bajek. Następnie - warsztaty tańca współczesnego Hip-Hop i tradycyjnego, czyli w rytmie Polki. W ramach warsztatów  plastycznych uczestnicy wykonywali talerzyki z ceramiki, dywaniki z recyklingu, torby z banerów, aniołki z masy solnej, biżuterię z wikliny papierowej, a także ilustrowali wcześniej napisane bajki. Ponadto prowadzone były warsztaty fotograficzne, na których uczestnicy poznali budowę analogowego aparatu fotograficznego i zasadę wykonywania zdjęć metodą otworkową. W ramach zajęć artystycznych odbyły się także warsztaty wikliniarskie, na których dzieci zapoznawały się z tą tradycyjną i ginącą już formą  rzemiosła oraz warsztaty teatralne, podczas których powstało pięć pantomimicznych etiud.

Ferie z MDK to nie tylko zajęcia artystyczne i sportowe. Byliśmy także w puławskim kinie SYBILLA na „Pingwinach z Madagaskaru”, rozwiązywaliśmy szarady, a także spacerowaliśmy obserwując przyrodę.

Nie próżnowali również nasi tancerze z ZPiT „Dębliniacy”, którzy w dniach 30-31 stycznia podczas zgrupowania w Sobieszynie doskonalili swój nowy program. 

Owoce dwutygodniowej przygody z MDK można było obejrzeć podczas piątkowego podsumowania Ferii z MDK.

Szczegółowa fotorelacja na w zakładce Galeria – Ferie 2015. 

Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top