2017-12-14
Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Wystawa Beaty Wojdat!

Dnia 6-go marca 2015r. o godz. 18.00 w Galerii nad Wisłą MDK odbyło się uroczyste otwarcie autorskiej wystawy twórczości Beaty Wojdat.

Pani Beata to artystka młodego pokolenia. Tworzy i mieszka w Stężycy. Jest absolwentką Państwowego Liceum Plastycznego w Nałęczowie oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Jej twórczość w dużej mierze prezentuje portrety i akty kobiet. Autorka wypracowała własną technikę, która łączy w sobie  malarstwo, rysunek i kolaż .  Celem jej jest uwidocznienie na obrazie piękna i zmysłowości drzemiących w kobiecie.
Beata Wojdat  umiłowała secesję. Ten styl zezwala na swobodne układy kompozycyjne, czaruje falistą linią, bogatą ornamentyką roślinną i zwierzęcą, asymetrią, linearyzmem i płaszczyznowością. Wszystko to tworzy wrażenie ulotności, zwiewności i czyni postacie kobiet nieziemskie, jakby nie z tego świata.

Artystka brała udział w wystawach regionalnych m.in. w Rykach, Stężycy oraz w wystawach zbiorowych w Lublinie.
Tradycją wernisaży w MDK jest losowanie jednej z prac artysty wśród uczestników wystawy. Pani Beata trzymając się tej zasady, podarowała na ten cel obraz przedstawiający słoneczniki.

Wśród uczestników wernisażu pojawiła się Pani Grażyna Domańska - Zastępca Wójta Gminy Stężyca, Waldemar Chochowski - Przewodniczący Rady Miasta Dęblin, Waldemar Warenica - Radny Rady Miasta Dęblin oraz Pani Jolanta Pyra – Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z instruktorami i podopiecznymi.

Wystawę można oglądać do 27-go marca. Zapraszamy.