Dziś

2018-03-21
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Marzec 2018
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

DNI DĘBLINA 2015 - relacja!

W dniach 19-21 czerwca odbyły się trzydzieste, jubileuszowe obchody Dni Dęblina.

Ze względu na jeszcze jeden ważny jubileusz – 90-lecia istnienia Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych - większa część uroczystości odbyła się właśnie na terenie lotniska.

Pierwszego dnia na scenie umiejscowionej na płycie boiska klubu "Orlęta" zaprezentowali się artyści z Miejskiego Domu Kultury. W koncercie wystąpili tancerze pracujący pod kierunkiem instruktorki Małgorzaty Knieć-Sprawka oraz wokaliści przygotowani przez instruktorkę Ewę Rząsę. Zanim na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru czyli Donatan i Cleo, piosenki ze swojej debiutanckiej płyty zagrał zespół Michał Pastuszak i Poławiacze Pereł.

Około godz. 20.30 na scenie pojawili się Donatan i Cleo, którzy porwali publiczność do zabawy i wspólnego śpiewania hitów zespołu. Piątkowe atrakcje z okazji Dni Dęblina zakończył pokaz sztucznych ogni.

Sobotni dzień jubileuszowych obchodów to przede wszystkim pokazy lotnicze, które na pas startowy przyciągnęły ogromną liczę miłośników sztuki latania. Około godziny 16.00, po zakończeniu podniebnego szaleństwa, część widzów przeniosła się na stadion, gdzie na scenie rozpoczął się drugi dzień koncertów.

Do kanonu obchodów Dni Dęblina weszło jeszcze jedno wydarzenie, które odbywa się właśnie w sobotę. Jest to turniej tenisa stołowego o Pouchar Burmistrza Miasta Dęblin. W tym roku przyciągną on zawodników czwarto-, trzecio-, i drugoligowych z całej Lubelszczyzny m.in. z Puław, Świdnika, Wojcieszkowa, Lubartowa, Ryk, czy Kurowa.

Trzeci dzień obchodów święta miasta rozpoczęły rejsy statkiem po Wiśle, które co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Właśnie z tego powodu liczba rejsów tym razem została zwiększona, tak aby wszyscy chętni mogli skorzystać z tej atrakcji. Tego dnia dodatkową niespodzianką byli twrócy ludowi, prezentujący swoje wyroby na placu przed MDK. Rękodzieło artystyczne jak zwykle cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta.

O godzinie 16.00 w Miejskim Dom Kultury odbył się wernisaż twórców dęblińskich, połączony z promocją Almanachu Twórców Dęblińskich. To już dwunasta edycja tej publikacji, która rokrocznie pozwala odkryć kolejnych mieszkańców naszego miasta, którzy w zaciszu domu zajmują się szeroko pojętą sztuką.

Ostatnim wydarzeniem Dni Dęblina 2015 był festyn na placu pod ratuszem. Rozpoczął go koncert Orkiestry Wojskowej z Dęblina, która jak się okazało również obchodzi swój jubileusz i to aż 70-lecia istnienia. Następnie sceną zawładnęli artyści z MDK: Zespół Pieśni i Tańca "Dębliniacy", który zaprezentował polskie tańce narodowe oraz Chór Seniora "Jesienna Róża" wykonujący znane szlagiery. Gwiazdą wieczoru była kapela Pośpiechy z Ryk, która wciągnęła przybyłą publiczność do wspólnej zabawy.

Obszerna fotorelacja w zakładce GALERIA  – DNI DĘBLINA 2015

Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top