2017-12-16
Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzislawy

Finał XVI JPTAS - relacja!

14-go listopada o godzinie 9.00 w Klubie Uczelnianym WSOSP rozpoczął się Finał XVI Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów.

Swoją obecnością uświetnili to wydarzenie Pani Beata Siedlecka – Burmistrz Miasta Dęblin, Pan Stanisław Jagiełło – Starosta Powiatu Ryckiego, Pan Henryk Wiejak – wiceprzewodniczący Rady Miasta Dęblin oraz Pan Waldemar Warenica – Radny Miasta Dęblin.

W finale tegorocznego przeglądu wzięło udział 35 podmiotów wykonawczych. Jury w składzie: Iwona Sawulska – muzykolog, profesor KUL, dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie, Anna Kistelska – Instruktor Kultury Żywego Słowa w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, Józef Obroślak – wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

GRAND PRIX i Nagrodę Burmistrza Miasta Dęblin otrzymała Stefania Banucha z Trzcińca.

Równorzędne nagrody przeglądu otrzymali:

1. Zespół „MARIANKI”  z Kocudzy Drugiej,
  2. Zespół „MALWY” z Komarówki Podlaskiej,
  3. Zespół Śpiewaczy „PODZAMCZE” z Mełgwi,
  4. Edward Tulikowski z Chełma,
  5. Maria Ryszarda Todys-Płonka z Lublina,
  6. Barbara Nowakowska z Czułczyc Małych.

Nagrody specjalne i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu Ryckiego otrzymali:

1. Alina Myszak z Kocudzy,
  2. Janina Oleszek z Kocudzy,
  3. Kapela Stacha z Dzwoli,
  4. Maria Adamczyk z Zamościa,
  5. Jadwiga Ogłozińska z Parczewa,
  6. Krystyna Podściańska.

Nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Dęblin otrzymali instruktorzy prowadzący zespoły:

1. Irena Gilas instruktor zespołu „MARIANKI” z Kocudzy Drugiej,
  2. Stanisław Głaz instruktor Kapeli Stacha z Dzwoli,
  3. Genowefa Romaniuk instruktor zespołu „MALWY” z Komarówki Podlaskiej,
  4. Elżbieta Stoczkowska instruktor zespołu „PODZAMCZE”  z Mełgwi.

- oraz najmłodszy uczestnik przeglądu, członek zespołu Klubu Seniora z Modliborzyc.

Wszyscy pozostali wykonawcy otrzymali wyróżnienia.

Na zakończenie XVI JPTAS Pani Beata Siedlecka – Burmistrz Miasta Dęblin podziękowała za organizację imprezy i wręczyła upominki następującym osobom: Józefowi Obroślakowi, Andrzejowi Szałachowi, Alekandrze Chojnackiej, Iwonie Sawulskiej, Annie Kistelskiej.

Ponadto Pani Agata Osika-Kucharska - dyrektor Miejskiego Domu Kultury wręczyła kwiaty sponsorom, organizatorom oraz tym, którzy byli zaangażowani w organizację Przeglądu.

Wszyscy wykonawcy (ok. 450 osób) otrzymali posiłek w postaci wojskowej grochówki ufundowanej również przez Burmistrza Miasta Dęblin.

Miłymi akcentami podczas tegorocznego Finału były także występy pozakonkursowe: Chóru JESIENNA RÓŻA z MDK w Dęblinie, który rozpoczął Przegląd oraz Chóru z Końskowoli, który zaprezentował się po części konkursowej.

Fotorelacja niebawem!