2017-12-14
Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

15-lecie Małej Rewii Tanecznej!

9-go kwietnia o godz. 16.00 w Klubie Uczelnianym WSOSP odbył się jubileusz 15-lecia Małej Rewii Tanecznej działającej w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie.

Mała Rewia Taneczna powstała w 2001 w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie. Założycielką i choreografem zespołu jest Pani Małgorzata Knieć-Sprawka, która rozwija pasje taneczne dzieci i odkrywa młode talenty. Przez 15 lat przez Rewię przewinęło się około 500 dziewcząt. Dziś zespół zrzesza w sześciu grupach 88 dziewczynek w wieku od czterech do osiemnastu lat z Dęblina, Ryk, Stężycy, Bobrownik, Leopoldowa, Pawłowic, Zajezierza, Maciejowic i okolic. Zespół wspólnie spędza czas na treningach, warsztatach i obozach. Skutkuje to tworzeniem nowych choreografii i osiąganiem coraz wyższego poziomu artystycznego, który doceniany jest na przeglądach i festiwalach tanecznych.

Ulubioną formą spędzania wolnego czasu są "noce śpiworowe", w czasie których tancerki MRT nawiązują przyjaźnie na wiele lat.

Należy wspomnieć, że mocną stroną działalności MRT jest wyjątkowe zaangażowanie rodziców, którzy wspierają pasję i funkcjonowanie zespołu.

Sobotni jubileusz rozpoczął godzinny koncert, w którym zaprezentowały się obecne tancerki Rewii oraz wychowanki zespołu, które przyjechały z różnych stron Polski. Niespodzianką dla licznie zebranej publiczności był występ najmłodszej grupy wraz z mamami. Po międzypokoleniowym koncercie i gromkich brawach nastąpiły podziękowania. Jako pierwsze otrzymały je tancerki. Następnie współprowadząca koncert Pani Agata Osika-Kucharska dyrektor MDK podziękowała wszystkim wspierającym Małą Rewię Taneczną na przestrzeni piętnastu lat. Otrzymali oni statuetki wykonane ręcznie przez Annę Krawczak – instruktora plastyki MDK. Dalsza część podziękowań skierowana było do Małej Rewii Tanecznej i jej instruktorki Małgorzaty Knieć-Sprawki. Pierwsza gratulacje złożyła Pani Beata Siedlecka – Burmistrz Miasta Dęblin, dziękując za piętnaście lat promowania Dęblina poza jego granicami. Do gratulacji dołączył się również Stanisław Włodarczyk - W-ce Starosta Powiatu Ryckiego, który także w imieniu Stanisława Jagiełły – Starosty Powiatu Ryckiego pogratulował tancerzom jubileuszu. Głos zabrał również Dariusz Bytniewski – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ryckiego, a zarazem dyrektor ZSO, z którym od lat współpracuje MDK oraz Pani Małgorzata Grzechnik – Naczelnik wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych Powiatu Ryckiego. Podziękowania złożyli również rodzice oraz delegaci zaprzyjaźnionych placówek edukacyjnych i kultury z Sobieszyna, Ryk i Lubartowa. Całość zakończyło wniesienie na scenę tortów ufundowanych przez Panią Agatę Osikę-Kucharską i Pracownię Tortów Artystycznych. Po zakończeniu części oficjalnej na młodych tancerzy czekała niespodzianka w postaci lodów ufundowanych przez Państwa Milenę i Kamila Twarowskich.

Szczegółowa fotorelacja w zakładce GALERIA - TANIEC.