Dziś

2018-03-24
Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Marzec 2018
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

WIELKI SUKCES MAŁEGO KLUBU!

W niedzielę 24 kwietnia odbył się mecz barażowy o wejście do trzeciej ligi tenisa stołowego pomiędzy U-MKTS „Lob” Dęblin, a UKS „Jedynka” Hrubieszów.

Drużyna przyjezdna uważała się za faworytów spotkania. Tymczasem ku ich zdziwieniu, po ponad czterech godzinach walki przy stołach, mecz zakończył się remisem 9:9. W tej sytuacji sędzia PZTS oddelegowany do sędziowania tego meczu, pan Andrzej Kołodziej zmuszony był do policzenia setów tego spotkania. Zdziwienie zawodników z Hrubieszowa było jeszcze większe, gdy okazało się że gospodarze wygrali 43 sety a przyjezdni tylko 31. W tej sytuacji awans do trzeciej ligi wywalczyła drużyna z Dęblina, która jest zaprzyjaźniona z naszą placówką.

Jest to historyczny sukces „Lobu”. Od kilku lat klub był w czołówce IV ligi grupy północ, ale zawsze do tej pory brakło im szczęścia, np. w zeszłym sezonie do awansu zabrakło im wygranie jednego seta więcej, co można porównać do różnicy 0,01 sekundy w biegu na 10 km między dwoma zawodnikami. W tym roku wieloletnie treningi przyniosły upragniony sukces, a „po drodze” drużyna zdobyła mistrzostwo IV ligi grupy północnej naszego województwa.

W meczu barażowym grali: Michał Bartoszuk, Dominik Joński, Tadeusz Sidoruk i Jakub Wojdat, rezerwowymi byli Andrzej Górka, Piotr Jankowski, Michał Kucharski i Artur Mikusek. Trenerem jest Jerzy Kucharski, pomocnikiem Michał Kucharski. Poza wymienionymi do klubu należą jeszcze Paweł Rozdoba – prezes i Rafał Gzubicki, Michał Pastuszak, Kamil Wesołowski, Tomasz Zieliński, który również był II sędzią meczu oraz Mikołaj Sieroń.

Awans zmobilizował zawodników do jeszcze bardziej wytężonej pracy na treningach, zwłaszcza że w drużynach trzeciej ligi gra wielu zawodników, którzy jeszcze niedawno grali w wyższych klasach rozgrywkowych. Nasz zespół to sami wychowankowie klubu. Mamy nadzieję, że ich ambicje i umiejętności sprawią, że przygoda z tenisem stołowym na wysokim poziomie będzie trwała dłużej, niż jeden sezon. Będzie to trudne, zwłaszcza że kasa klubu świeci pustkami. A może znajdą się sponsorzy, którzy docenią osiągnięty rezultat przez „Lob” i zechcą wesprzeć drużynę, która potrzebuje sprzętu, ubiorów, obuwia i wielu innych niezbędnych do gry akcesoriów.

 

II rząd od lewej: Kamil Wesołowski, Michał Kucharski, Rafał Gzubicki, Dominik Joński, Andrzej Górka, Artur Mikusek, Piotr Jankowski, Jerzy Kucharski, Tomasz Zieliński.

I rząd od lewej: Jakub Wojdat, Tadeusz Sidoruk

 


 

  

 

 

 

 

 

 

 

Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top