Dziś

2018-03-21
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Marzec 2018
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Noc Kultury w MDK - relacja.

W minioną sobotę w MDK-u odbyła się – wzorem innych miast w Polsce – Noc Kultury.

Zainaugurowało ją autorskie spotkanie z warszawskim poetą Janem Rychnerem. Przyciągnęło ono miłośników sztuki słowa. Wśród nich pojawili się poeci z Dęblina, Chełma oraz Warszawy. Spotkanie poprowadziła Izabela Zubko (również poetka), która od wielu lat współpracuje z MDK. Pierwszą osobą, która została poproszona o zabranie głosu była Pani Agnieszka Midouchowska-Zienkiewicz – doktorantka Wydziału Psychologii, pisząca swoją pracę  

 właśnie o poetach. To z jej inicjatywy odbyło się opisywane spotkanie. Po prezentacji wierszy Pana Jana, przybyli na wieczór słuchacze wymienili się poglądami na temat poezji współczesnej i jej miejsca w kulturze.

Kolejne wydarzenie Nocy Kultury to warsztaty artystyczne. Uczestnicy mieli do wyboru trzy formy: filc – zajęcia poprowadziła Anna Krawczak (instruktor MDK), ceramikę – zajęcia poprowadziła Agata Osika-Kucharska (Dyrektor MDK), wiklinę – zajęcia poprowadził Grzegorz Gordat (instruktor MDK). Od wielu lat rękodzieło artystyczne cieszy się w MDKu dużą popularnością. Było tak i tym razem.

Ostatnią atrakcją Nocy Kultury było wspólne ognisko z kiełbaskami przy dźwiękach gitary i śpiewu duetu Jacek Rayski i Michał Pastuszak. Zaprezentowali oni piosenki turystyczne i żeglarskie, które świetnie wkomponowały się w wiślany krajobraz. Podczas wspólnego śpiewogrania obecny na Nocy Kultury Waldemar Chochowski – Przewodniczący Rady Miasta Dęblin – złożył na ręce Agaty Osiki-Kucharskiej życzenia i gratulacje z okazji Dnia Działacza Kultury, który przypada 29-go maja.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top