2017-10-18
Imieniny: Hanny, Klementyny, Lukasza

DNI DĘBLINA 2016 - RELACJA.

W dniach 17-19 czerwca świętowaliśmy obchody Dni Dęblina 2016.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczął wernisaż wystawy twórców dęblińskich, który odbył się w Galerii nad Wisłą w budynku MDK. Wystawie towarzyszyła promocja trzynastej już edycji Almanachu Twórców Dęblińskich. W piątek w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyły się także prezentacje uczniów szkół dęblińskich, a na stadionie ZSO spartakiada młodzieży. Tego dnia chętni mogli również zwiedzić Wojskowe Zakłady Inżynieryjne i Wojskowe Zakłady Lotnicze, a także obejrzeć wystawę historyczną na temat Stalagu 307, która prezentowana była w ZS nr 3.

Sobotni dzień obfitował w wydarzenia sportowe. Na boiskach ZSO odbyły się : turniej tenisa ziemnego, turniej piłki nożnej, a na sali gimnastycznej tejże szkoły turniej tenisa stołowego. Wszyscy sportowcy rywalizowali o puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Dęblin. W sobotę w swoje progi zapraszało również Muzeum Sił Powietrznych. Za to od godziny 16. na stadionie miejskim, na dużej scenie trwały występy artystyczne. Znakomitym koncertem rozpoczęła Orkiestra Wojskowa z Dęblina. Następnie na scenie pojawiła się Beata Siedlecka – Burmistrz Miasta Dęblin i witając wszystkich otworzyła dwudniowy festyn. Następnie zaprezentowali się artyści Klubu Uczelnianego WSOSP oraz Klubu 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego. Wieczór zakończył występ zespołu MAFIA oraz pokaz sztucznych ogni.

Trzeci i zarazem ostatni dzień obchodów święta miasta, wczesnym rankiem rozpoczęły zawody wędkarskie. Dla miłośników turystyki odbył się XXXVII Rajd Przyjaciół Dęblina oraz VII Dębliński Rajd Rowerowy. Ponadto można było również zwiedzić - z udziałem przewodnika - dęblińską twierdzę lub popatrzeć na Dęblin i okolicę z góry, korzystając z lotów widokowych.

O godz. 16.00 na stadionie miejskim rozpoczął się festyn. Rozpoczął go występ młodego o nazwie "Państwo B" z ZSO. Jednak głównym akcentem tego popołudnia był jubileusz 40-lecia Miejskiego Dom Kultury. Podczas koncertu jubileuszowego zaprezentowali się artyści obecnie działający w MDK, a także ci, którzy już samodzielnie realizują się twórczo.

Po koncercie Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka złożyła życzenia wszystkim pracownikom MDK, a także podziękowała za dotychczasową pracę, następnie wręczyła na ręce Agaty Osiki-Kucharskiej – Dyrektorowi MDK pamiątkowy ryngraf oraz kosz kwiatów. Swoje podziękowania do pracowników MDK skierowała również Pani Agata Osika-Kucharska.

Obchody Dni Dęblina zakończył występ zespołu GOLDEN LIFE oraz pokaz sztucznych goni.
Organizatorami tegorocznych Dni Deblina byli Beata Siedlecka – Burmistrz Miasta Dęblin oraz Miejski Dom Kultury

Główny sponsorem była Perła – Browary Lubelskie S.A.

Patronat medialny obieli: Telewizja Polska S.A. oddział w Lublinie, Portal Dęblin 24, Gazeta Powiatu Ryckiego "Twój Głos", Gazeta Puławska "Tygodnik Powiśla",

Sponsorem wspierającym była: Ambra S.A. producent Cydru Lubelskiego oraz przedsiębiorstwo handlowe "Adamex".

Szczegółowa fotorelacja w zakładce GALERIA - DNI DĘBLINA 2016:  http://www.mdkdeblin.pl/galeria/category/49-dni-deblina-2016