2017-12-16
Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzislawy

Wernisaż wystawy poplenerowej Muszyna 2016.

W sobotę 8 października w Miejskim Domu Kultury odbył się wernisaż Ogólnopolskiej Poplenerowej Wystawy Fotograficznej „Muszyna 2016”.

Plener miał miejsce na przełomie czerwca i lipca, a wzięło w nim udział 22 uczestników z całej Polski. Poza Fotoklubem Rzeczpospolitej i Fundacją „Fotografia dla Przyszłości” organizatorami przedsięwzięcia były Miejski Dom Kultury i Klub Fotograficzny „Pozytyw” z Dęblina. Sobotni termin wernisażu, nietypowy dla naszej placówki spowodowany był ułatwieniem przyjazdu uczestnikom pleneru, z czego skorzystało parę osób. Wernisaż otworzyła dyrektorka MDK Agata Osika - Kucharska, która powitała przybyłych, a byli wśród nich prezes Fotoklubu RP Mieczysław Cybulski, dyrektor fundacji „Fotografia dla Przyszłości” Małgorzata Dołowska, przewodniczący Rady Miasta Waldemar Chochowski, radny RM Jerzy Sobiech, uczestnicy pleneru: Waldemar Siatka z Zamościa, Krzysztof Cichowski z Podkowy Leśnej, członkowie Klubu Fotograficznego „Pozytyw”: Urszula Krzemińska, Mariola Krzemińska, Barbara i Jacek Wojdatowie, Michał Pastuszak oraz miłośników fotografii, którzy przybyli na wystawę. Po przywitaniu o głos poprosił M. Cybulski, który pogratulował wieloletniej działalności popularyzatorskiej i organizacyjnej i wręczył złote medale za zasługi dla rozwoju twórczości fotograficznej Agacie Osika – Kucharskiej i Jerzemu Kucharskiemu. To najwyższe wyróżnienie do tej pory otrzymało zaledwie 20 osób. Po tej ceremonii przybyli na wernisaż obejrzeli ponad 70 zdjęć, które powstały podczas pleneru, a Przewodniczący RM obecnym autorom wręczył symboliczne kwiaty. Wystawę można oglądać do 10 listopada.