Dziś

2017-10-21
Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Pazdziernik 2017
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

XVII Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów za nami.

Zmagania artystyczne seniorów 

W sobotę, 19 listopada na scenie Klubu Uczelnianego WSOSP w Dęblinie odbył się finał XVII Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów. Wśród występujących byli soliści, recytatorzy, zespoły wokalne, chóry i kabarety. Tegoroczny poziom występów artystycznych był bardzo wysoki i zachwycił jury oraz publiczność.

Organizatorami Przeglądu był Miejski Dom Kultury w Dęblinie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Zarząd Okręgowy w Lublinie.

Sobotni finał swoją obecnością uświetnili, Pani Beata Siedlecka – Burmistrz Miasta Dęblin, Pan Stanisław Jagiełło – Starosta Powiatu Ryckiego oraz Pan Waldemar Chochowski– Przewodniczący Rady Miasta Dęblin.

 

 

Jury w składzie:

Anna Kistelska- polonistka, główny instruktor ds. literatury i recytacji w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie;

Kornelia Niedbał – muzyk, młodszy instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie;

Andrzej Sar – muzyk, główny instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Wyróżnienia grupowe:

  1. Męski Zespół Śpiewaczy z Godziszowa

  2. Stylizowany Zespół Śpiewaczy „Górzanki” z Gozdowa

  3. Zespół „Kulczynianki” z Kulczyna 

  4. Zespół „Nadbużański Klon Zielony” z Zanowinia

  5. Zespół „Niezapominajki” z Dminina

  6. Zespół „Śniatyczanie” ze Śniatycz

  7. Zespół „Wesołe Gosposie” z Kolonii Sitaniec

  8. Zespół KGW z Rzeczycy Księżej (forma kabaretowa)

Wyróżnienia indywidualne:

  1. 1.Maria Adamczyk z Zamościa

  2. 2.Władysława Chudziak z Ziółkowa

  3. 3.Anna Wanda Góra z GOK Werbkowice

  4. Tadeusz Kornyluk z Chełma 

  5. 5.Czesława Mojsym z Wojsławic

  6. Wiesław Smolej z GOK Horodło

  7. 7.Mieczysław Syroka z Lublina

Nagrody grupowe:

  1. Chór Seniora „Zorza” ze Stężycy

  2. Chór „Sitanianie” z Sitańca – Nagroda Starosty Ryckiego

  3. Chór Ziemi Lubartowskiej z Lubartowa

  4. Kapela Stacha z Dzwoli – Nagroda Starosty Ryckiego

  5. Zespół Chóralny „Bello Canto” z Lublina  - Nagroda Burmistrza Dęblina

  6. Zespół Ludowy „Sławiniacy” z Lublina

  7. Zespół „Kocudzanki” z Kocudzy

  8. Zespół „Marianki” z Kocudzy

  9. Zespół „Rumenok” z Hołowna – Nagroda Starosty Ryckiego

  10. Zespół Śpiewaczy „Borowianki” z Raciborowic-Kolonii  

  11. Zespół Śpiewaczy „Moszczanianki” z Moszczanki

Nagrody indywidualne:

  1. Stefania Banucha z Trzcińca (forma kabaretowa) – Nagroda Starosty Ryckiego

  2. Stanisława Maj z Lublina

  3. 3.Zbigniew Motyka z Białej Podlaskiej

  4. Alina Myszak z Kocudzy – Nagroda Starosty Ryckiego

  5. 5.Lucjan Nadzieja z Chełma

  6. Barbara Nowakowska z Czułczyc Małych

  7. Witalia Sosnowska z Lublina – Nagroda Starosty Ryckiego           

  8. Marian Szewera z Zamościa

  9. Maria R. Todys-Płonka z Lublina 

Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta Dęblin oraz Starostę Ryckiego, puchary ufundował Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Lublinie, nagrody i wyróżnienia książkowe oraz rzeczowe ufundował Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top