2017-10-23
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Poławiacze Pereł znowu z nagrodą!

Tym razem Michał Pastuszak i Poławiacze Pereł brali udział w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej w Kielcach. Impreza odbywała się w nowoczesnym Centrum Kongresowym Targi Kielce. Po preeliminacjach do finałowego konkursu zakwalifikowało się 14 podmiotów wykonawczych. Artystów oceniało zacne jury w składzie:

- Janusz Deblessem – dziennikarz Polskiego Radia Program Trzeci; redaktor kultowej audycji "Gitarą i piórem".

- Jerzy Krużel - dziennikarz Radia Rzeszów; redaktor audycji "Mikroklimat" poświęconej górskim klimatom turystycznym i kulturalnym.

- Leszek Osterczy – znany kielecki pedagog i psycholog, z uprawnień turysta, z zamiłowania pieśniarz; członek legendarnego zespołu "Grube Dudy";

- Leszek Ślusarski – szef muzyczny Polskiego Radia Kielce, muzyk, kompozytor.

- Tomasz Kordeusz – polski autor tekstów i wykonawca autorskich ballad, także kompozytor piosenek i muzyki ilustracyjnej dla potrzeb radia, telewizji, itp.
W jego dorobku twórczym jest ponad 200 piosenek.

- dr Andrzej Mochoń - Prezes Targów Kielce - Partnera Festiwalu; podróżnik, turysta górski i geolog, fotograf i członek Związku Polskich Artystów Fotografików, konsul honorowy Republiki Federalnej Niemiec; W górach ma wszystko co kocha;

- Arkadiusz Szostak – Kierownik Programowy Domu Kultury Zameczek, sekretarz jury.

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie artystycznym, a także – co trzeba podkreślić - organizacyjnym. Poławiacze Pereł (w składzie: Michał Pastuszak, Marek Kozak, Sławomir Frydecki, Piotr Mazurek) wykonali dwie autorskie piosenki Michała Pastuszaka "To taka gra o wszystko" i "Nic tu po mnie" i otrzymali II Nagrodę. Gratulujemy zespołowi i życzymy dalszych sukcesów.

fot. Dariusz Sznajder