2017-10-23
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Przegląd Kolęd i Pastorałek za nami.

XXII Przegląd Zespołów wokalnych i wokalno- instrumentalnych „Kolędy i Pastorałki”.

W dniu 13 stycznia 2017 roku odbył się XXII Przegląd zespołów wokalnych i wokalno- instrumentalnych „Kolędy i Pastorałki”. Uroczystego otwarcia spotkania dokonała Pani Monika Bąkała – dyrektor domu kultury. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło sześć zespołów wokalnych działających w placówkach edukacyjnych na terenie Dęblina. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Pan Andrzej Sar- muzyk oraz instruktor w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie oraz Pan Artur Kułak – organista w Kościele p.w Piusa V w Dęblinie.

Nagrodę XXII Przeglądu Zespołów wokalnych i wokalno- instrumentalnych „Kolędy i Pastorałki” otrzymali:
• Zespół woklano- instrumentalny Przemek i Sebastian oraz Chórek „Nowe Gaduły” ze Szkoły Podstawowe j Nr 3
• Zespół wokalny „Iskierki” ze szkoły Podstawowej Nr 2
• Zespół wokalny z Gimnazjum Nr 1

Wyróżnienie 1 stopnia XXII Przeglądu Zespołów wokalnych i wokalno- instrumentalnych „Kolędy i Pastorałki” otrzymali:
• Zespół wokalny „Niebiańskie dzieci” ze Szkoły Podstawowej Nr 4

Wyróżnienie XXII Przeglądu Zespołów wokalnych i wokalno- instrumentalnych „Kolędy i Pastorałki” otrzymali:
• Zespół wokalny „Gwiazdeczki” ze Szkoły Podstawowej Nr 3
• Zespół wokalny „Precelki” z gimnazjum Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego

Pomysłodawcą przeglądu, jest Pani Ewą Rząsa- instruktor muzyki a organizatorem Miejski Domu Kultury w Dęblinie, w którym na co dzień pracuje pani Ewa.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za zaangażowanie
i udział w tegorocznym przeglądzie. Szczególne podziękowania należą się artystom, ale również opiekunom, którzy przygotowali ich do tegorocznego przeglądu.
Dziękujemy Paniom: Justynie Zając, Annie Kalbarczyk, Dorocie Seredyn, Anecie Pieńkosz, Dorocie Kurzyp i Iwonie Kamer oraz Panu Piotrowi Bancerz za opiekę merytoryczną nad młodymi wokalistami.