2017-10-19
Imieniny: Michaliny, Michala, Piotra

FERIE Z MDK 2013 - RELACJA

W Miejskim Domu Kultury podczas ferii zimowych była gorąca atmosfera, a dzieci miały zapewnioną moc atrakcji.

Pierwszy tydzień rozpoczęli mocnym uderzeniem zawodnicy z Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do. Przed publicznością zaprezentowali się: Jarosław Bigos (IV dan - trener), Maciej Ługowski (II dan - obecny Mistrz Europy), Izabela Grodzicka (III dan – trener), Michał Filipowski (czerwony pas). Kolejną niecodzienną atrakcją było wykonanie przez Panią Agatę Warowną karnawałowych fryzur, oczywiście na głowach młodych uczestników tego pokazu. Następne dni obfitowały w różnorodne warsztaty plastyczne.  Jak zrobić pocztówkę walentynkową pokazywała wszystkim Pani Dorota Opolska-Maksym (nauczyciel Gimnazjum w Gołębiu), która gościła w MDKu kilkakrotnie, prowadząc również warsztaty scrapbookingu. Ponadto podczas warsztatów z wikliny uczestnicy wyplatali walentynkowe serca, a warsztaty batiku obfitowały w kolory wiosny, podobnie jak „cuda z filcu”.

Tradycją jest, że 14-go lutego w „Galerii Nad Wisłą „ spotykają się miłośnicy fotografii, a wśród nich uczestnicy konkursu „Dęblińskie Zdjęcie Roku”, a także melomani, ceniący sobie piosenkę z dobrym tekstem. Pierwsza część wieczoru, to rozstrzygnięcie wyżej wspomnianego konkursu, druga zaś, to koncert piosenki poetyckiej.

Pierwszy tydzień ferii kończyły zajęcia plastyczno-teatralne, a efekty tych zajęć mogli podziwiać rodzice, podczas gdy mali aktorzy prezentowali krótkie etiudy teatralne.

Drugi tydzień ferii z MDK to na przemian zajęcia taneczne (w rytmie krakowiaka, HIP HOP), muzyczne (warsztaty wokalne), a także plastyczne. Te ostatnie to warsztaty decoupageu poprowadzone przez Panią Teresę Piesio, warsztaty wykonywania kwiatów z bibuły poprowadzone przez Panią Hannę Piotrowską oraz warsztaty z wikliny papierowej poprowadzone przez Panią Annę Ługowską. Ponadto przez cały okres ferii odbywały się zajęcia fotograficzne, na których młodzi miłośnicy tej sztuki zgłębiali wiedzę o kompozycji, technikach fotograficznych, czy możliwościach obróbki komputerowej wykonanych zdjęć. Również przez cały okres ferii zimowych na sali sportowej ZSO odbywały się treningi tenisa stołowego.

Ferie zakończył wernisaż wystawy prac powstałych podczas warsztatów, a także pokaz i degustacja koktajli owocowych, przeprowadzony przez Panią Hannę Prokocką. Poniżej relacja foto z Ferii z MDK.