2017-12-14
Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Pierwszy Dzień Wiosny w MDK

21-go marca w Miejskim Domu Kultury dzieci z dęblińskich szkół podstawowych świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

Mimo niesprzyjającej aury na świętujących czekało sporo atrakcji. Pierwszą z nich był pokaz wykonywania pisanek z gęsich jaj, który poprowadziła Pani Dorota Opolska-Maksym.

Następnie instruktor plastyki Anna Krawczak wraz z dyrektorem MDK Panią Agatą Osiką-Kucharską wręczyły nagrody twórcom najlepszych pocztówek wielkanocnych. Co roku w MDK organizowany jest konkurs plastyczny związany ze Świętami Wielkanocnymi. W tym roku tematem była właśnie „Pocztówka świąteczna”. Na konkurs wpłynęło 190 prac.

A oto osoby nagrodzone:

Jakub Wałachowski
Paweł Gruza
Marcin Siemierzewicz

Trzecią część dnia stanowiło rozstrzygnięcie konkursu literackiego o tematyce ekologicznej. Konkurs ten powstał z myślą o zwróceniu uwagi na dwa święta: Światowy Dzień Poezji, obchodzony dokładnie 21-go marca oraz Światowy Dzień Wróbla obchodzony 20-go marca – dzień ptaka niegdyś licznego, a obecnie ginącego w bardzo szybkim tempie. Współautorami pomysłu na konkurs są Krzysztof Karbowski – Radny Miasta Dęblin i zarazem Prezes Dęblińskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Stanisław Sadurski – polonista, poeta
i Sekretarz Dęblińskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego. Jury konkursu nie zmieniło się od ubiegłego roku: Jolanta Karaś – poetka, nauczyciel ZS Nr 2, Stanisław Sadurski – polonista, poeta, Michał Pastuszak – instruktor teatralny MDK. Poniżej zamieszczamy protokół z konkursu.

Ostatnią atrakcją dnia było topienie Marzanny, którą wcześniej dzieci same wykonały.