2017-12-14
Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

VI Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa w Łucku na Ukrainie - sukces Marty Kamińskiej

W dniach 26-28 kwietnia w Łucku na Ukrainie odbyły się VI Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa.

To międzynarodowe wydarzenie kulturalne, łączące dwa konkursy recytatorskie. Biorą w nich udział najlepsi recytatorzy i śpiewający poezję z Polski i z Ukrainy. Prezentacjom towarzyszą warsztaty i koncerty. W jury zasiadają znani aktorzy, literaci, w tym roku byli to: Larysa Kadyrowa (aktorka profesor Narodowej Akademii Muzycznej – Ukraina), Ziuta Zającówna (aktorka, reżyser, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – Polska), Bohdan Zadura (pisarz, poeta, tłumacz - Polska).

Wśród uczestników tegorocznej edycji była Marta Kamińska reprezentująca Miejski Dom Kultury w Dęblinie. Marta brała udział w kategorii poezji śpiewanej i wykonywała: „Teatr marionetek cz.1” sł. Hryhorij Czubaj, tł. Bohdan Zadura, muz. Michał Pastuszak i „Lot z Wysokiego Zamku” sł. Jurij Andruchowycz, tł. Jacek Podsiadło, muz. Michał Pastuszak. Młodej wokalistce akompaniował Jacek Rayski (gitara) i Michał Pastuszak (fortepian).

Jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji w kat. poezji śpiewanej postanowiło przyznać wokalistce z Dęblina główną nagrodę. Należy dodać, że Marta po raz drugi brała udział w tym Konkursie, po raz drugi zdobywając nagrodę główną w swojej kategorii. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Marta z akompaniatorami.