2017-12-14
Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

SUKCESY TANCERZY Z MDK

25 kwietnia w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” odbyła się IX edycja Krasomówstwa, Recytacji, Muzyki i Tańców Narodowych „Majowa jutrzenka”.

Impreza kierowana jest do wszystkich grup wiekowych. Zespół Pieśni i Tańca „Dębliniacy” reprezentujący MDK w Dęblinie w kategorii młodszej wytańczył Nagrodę. Instruktorem i choreografem zespołu jest Małgorzata Knieć-Sprawka, a akompaniują Ewa i Jerzy Rząsa.

A oto skład Zespołu: Anita Skarulis, Zosia Chojnacka, Justynka Miciul, Wiktoria Parczewska, Natalia Gawryjołek, Agnieszka Błachnio, Maja Kucharska, Paulina Czerska, Weronika Płachta, Kasia Ziemska, Mateusz Papis, Andrzej Cebula, Szymon Gucwa, Kuba Darowny, Kuba Ozga, Michał Oberda, Mateusz Miazga.

Dobra passa tancerzy z MDK trwa. W sobotę 11 maja na XIV Wojewódzkim Festiwalu Tańca Współczesnego w Puławach, gdzie prezentowało się ponad 700 wykonawców w różnych kategoriach tanecznych. MDK wzbogacił się o trzy puchary za następujące prezentacje:

- Grupa Taneczna „Flesz” – III miejsce w kat. Taniec Nowoczesny,

- Iza Błaszczuk – II Miejsce w kat. Taniec Współczesny,

- Weronika Baran – II w kat. Taniec Nowoczesny.

Grupa „Flesz” występowała w składzie: Martyna Wagner, Katarzyna Rayska, Marzena Krech, Katarzyna Jędrys, Agnieszka Zdunek, Karolina Szymańska, Katarzyna Piskała, Iza Rayska, Katarzyna Kulik, Weronika Baran.

Jestem dumna z moich podopiecznych, a ich sukcesy to wynik wielu godzin ćwiczeń, ciężkiej pracy i talentu – mówi instruktor Małgorzata Knieć-Sprawka, pod kierunkiem której dziewczęta z MDK od ponad 12 realizują swoje taneczne pasje.

Zespół Pieśni i Tańca "Dębliniacy"

Grupa "FLESZ"

Weronika Baran