2017-10-19
Imieniny: Michaliny, Michala, Piotra

RELACJA Z DNI DĘBLINA 2013

DNI DĘBLINA 2013

Od piątku 14 czerwca do niedzieli 16 czerwca odbywały się kolejne Dni naszej miejscowości z bardzo bogatą ofertą programową. Zainaugurowały je międzyszkolne zawody sportowe pod patronatem Burmistrza Dęblina, rozgrywane na nowoczesnych obiektach sportowych ZSO. W tym samym czasie na lotnisku rozpoczęły się trzydniowe Mistrzostwa Polski Modeli Samolotów Redukcyjno – Latających. Po południu w Miejskim Domu Kultury odbył się wernisaż X Wystawy Twórców Dęblińskich reprezentujących różne dziedziny twórczości. Jak zwykle imprezie towarzyszyło wydanie Almanachu Twórców Dęblińskich. Sobotnie atrakcje rozpoczął IV Dębliński Rajd Rowerowy zorganizowany przez OD PTT. Następnie rozpoczęły się ogólnodostępne zawody sportowe, które patronatem objął Burmistrz naszego miasta. I tak kolejno odbywały się: zawody wędkarskie zorganizowane przez Koło nr 4 PZW, turniej tenisa stołowego zorganizowany przez U-MKTS „LOB” i MDK Dęblin, turnieje piłki nożnej dla zawodników powyżej 30 lat i Otwarte Mistrzostwa Dęblina w tenisie ziemnym.

Najwięcej propozycji spędzenia wolnego czasu organizatorzy przygotowali na niedzielę. Wczesnym rankiem wystartował XXXIV Rajd Przyjaciół Dęblina, następnie na lotnisku kończyli walkę o Mistrzostwo Polski modelarze. Amatorzy połowu ryb mogli wziąć udział w zawodach spławikowych o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Dęblin, których organizatorem było Koło „Start” PZW. Chętni mogli zwiedzać Garnizon Lotnisko i Twierdzę z przewodnikiem TPD    a także w ramach Dnia Otwartej Szkoły zwiedzić wybrane elementy bazy dydaktycznej WSOSP. Od rana do popołudnia kursował statek po Wiśle. Przy przystani obok MDK można było obejrzeć wystawę fotograficzną „Dęblin wczoraj i dziś” zorganizowaną przez Klub 4 SLSz.W pobliżu, obok dawnego kasyna odbywał się Piknik Militarny zorganizowany przez TPD, z udziałem Grup Rekonstrukcji Historycznej, a na lotnisku od rana do wieczora odbywały się loty zapoznawcze.

Od godziny 16:00 na stadionie KS „Czarni” odbywał się piknik z Radiem Lublin, który uroczyście otworzył Burmistrz Miasta Dęblin Stanisław Włodarczyk. Podczas trwającej do godziny 22:00 imprezy  wystąpiła orkiestra wojskowa, odbył się pokaz musztry paradnej Kompanii Honorowej Sił Powietrznych z Dęblina, wystąpił zespół Bloom z klubu 4SLSz, oraz zespoły taneczne i wokalne Miejskiego Domu Kultury, ogółem ponad 150 uczestników zajęć tej placówki,  w większości uczniów wszystkich szkół dęblińskich, ale też mieszkającychi uczących się  w okolicznych miejscowościach. A zespoły i soliści MDK są wielokrotnymi laureatami licznych konkursów od powiatowych po wojewódzkie i ogólnopolskie. Prezentacje sceniczne przerywały konkursy organizowane dla obecnych na festynie.
W tym roku do obchodów święta miasta włączył się czynnie SPZOZ Dęblin, który bezpłatnie wykonywał pomiary ciśnienia, poziomu cukru i inne, a także zorganizował konkurs z nagrodami dla dzieci     i młodzieży. Występy sceniczne zakończył ponad godzinnym koncertem zespół Kararockers, który wykonał największą w historii Dni Dęblina ilość bisów. Po ich występie Burmistrz oficjalnie zamknął Dni Dęblina a ostatnim punktem programu był pokaz sztucznych ogni.

Wyniki Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Dęblin

KOBIETY