2017-10-19
Imieniny: Michaliny, Michala, Piotra

Obchody XXX-lecia Klubu Seniora

XXX LAT KLUBU SENIORA PRZY MDK W DĘBLINIE

W piątek 21 czerwca Klub Seniora działający przy naszej placówce obchodził uroczystość trzydziestolecia istnienia. Na „perłowy” jubileusz zaproszeni zostali gospodarze miasta, powiatu, przedstawicielka parlamentu, delegacje zaprzyjaźnionych klubów seniora i placówek zajmujących się pomocą społeczną oraz członkowie naszego Klubu. O godzinie 15:00 uroczystość rozpoczął chór „Jesienna Róża”, który zaśpiewał cztery piosenki z dawnego repertuaru, kiedy prowadził go nestor instruktorów p Eugeniusz Moryc. Po krótkim koncercie zebranych na sali powitała dyrektorka MDK p. Agata Osika – Kucharska. Odczytała też zarys historii Klubu, po czym parę piosenek zaśpiewały wokalistki zespołu „Szept”, a po nich na scenie ponownie wystąpił chór „Jesienna Róża”, tym razem z najnowszym repertuarem z okresu, kiedy prowadzi go instruktor p. Ewa Rząsa.  Po koncercie nastał czas na gratulacje od zaproszonych gości. Odbierała je bardzo przejęta prezes klubu p. Jadwiga Sałbut. Pierwsi złożyli je burmistrz naszego miasta p. Stanisław Włodarczyk ze swoją zastępczynią p. Grażyną Maziarek i przewodniczącym Rady Miasta p.Henrykiem Wiejakiem, następnie stosowne życzenia i gratulacje składali: p. Andrzej Wasiewicz reprezentujący oddział dębliński PZERiI, prezes zaprzyjaźnionego Klubu Seniora „Bliżej Siebie” z Mierźwiączki p. Kazimiera Zamojska, radni naszego miasta p. Witold Zamojskii p. Mieczysław Grobel, władze powiatu: starosta p. Stanisław Jagiełło i wiceprzewodniczący Rady Powiatu p. Dariusz Wojdat, kierowniczka Domu Opieki Społecznej w Rososzy p. Barbara Karst, przedstawiciele zaprzyjaźnionych klubów seniora: z Garbatki, Puław, Ryk i Stężycy. Po tej części programu na scenę zaproszeni zostali wszyscy członkowie dęblińskiego klubu. Pani poseł Ziemi Lubelskiej  Magdalena Gąsior Marek pogratulowała działalności i sukcesów i za ogromne zasługi udekorowała klub medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, złożonym na ręce pani prezes. Każdy członek klubu otrzymał pamiątkowy upominek ufundowany przez MDK, który wręczyli p. poseł, burmistrz i zastępczyni. W rewanżu dostojni goście oraz osoby zasłużone, którzy na przestrzeni trzydziestu lat pomagali i wspierali działalność klubu także otrzymali upominki w postaci Dobrych Aniołów oraz osoby, które swoją społeczną pracą zaznaczyły się w historii klubu: obecna p. prezes, była p. prezes Felicja Tutak, państwo Barbara i Jan Gadulowie, wieloletni instruktor chóru p. Eugeniusz Moryc, p. Jan Michoński,  p. Maria Banaszek, państwo Pieprzowscy, obecny instruktor chóru p. Ewa Rząsa. Szczególne gratulacje otrzymała najstarsza członkini klubu (obecnie 95 lat), będąca jego współzałożycielką p. Stanisława Ługowska. Upominki otrzymali również przedstawiciele zaproszonych klubów seniora z Puław, Ryk, Stężycy i Garbatki. Na zakończenie tej części uroczystości p. poseł odznaczyła medalami Zasłużony dla Kultury Polskiej dyrektorkę MDK  p. Agatę Osikę – Kucharską i instruktora      p. Jerzego Kucharskiego. Pani prezes J. Sałbut podziękowała dyrektorce MDK i instruktorce p. Ewie Rząsie za opiekę nad klubem i chórem a zaprzyjaźniony Klub Seniora "RELAKS” z M-GCK w Rykach wykonał wiązankę okolicznościowych utworów. I zaczęła się zabawa. Do tańca grał i śpiewał zespół ATUT. Zabawa trwała do 22:00. Największą atrakcją był wielki, okolicznościowy tort ze stosownym napisem.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ZAKŁADCE "GALERIA".