You are here:  / Artykuły / Nowości / Porady / Teksty / Wpisy / Protetyka Bielsko Biała

Protetyka Bielsko Biała

Jaką protezę wybrać – częściową czy pełną? Protetyka Bielsko Biała

Masz ubytki w uzębieniu i nie wiesz jak temu szybko zaradzić? Protetyka Bielsko Biała przywróci Twojej szczęce wszystkie zęby. Masz możliwość wyboru rodzaju protezy. Możesz wybrać pojedyncze implanty, protezę częściową lub wymianę wszystkich zębów na całkowicie nowe przytwierdzane na stałe.

Jaki rodzaj protezy wybrać?

Jeżeli masz ubytki w uzębieniu dosyć duże, a te zęby, które Ci pozostały, są już bardzo wątpliwej jakości, podatne na kruszenie i próchnicę, rozważ możliwość wymiany całego uzębienia. Dzięki temu, że zdecydujesz się na wstawienie nie tylko brakujących zębów, ale zamienisz też mocno nadwątlone pozostałe zęby na super mocne, będziesz mógł po zabiegu cieszyć się równymi, idealnie dopasowanym do Twojej szczęki nowym uzębieniem. Twój uśmiech będzie piękny, a Twoja pewność siebie wzrośnie.

Protetyka Bielsko Biała ma dla Ciebie kilka propozycji. Możesz wybrać implanty lub zwykłą protezę mocującą. Pierwsza proteza wymaga poddaniu się zabiegowi w znieczuleniu ogólnym. Trwa ono kilka godzin. W trakcie zabiegu masz uzupełnianą okostną, i przygotowane śruby do przytwierdzenia nowych zębów. Na razie będziesz miał założoną tymczasową protezę, która umożliwi Ci zagojenie się dziąseł i poczekanie na projektowaną idealnie dopasowaną do Twojej szczęki protezę na stałe.

Gdy już zostanie wymieniona proteza tymczasowa na tę stałą, będziesz poddany korekcie plastycznej, dzięki której podczas szerokiego uśmiechu każdy będzie przekonany, że to Twoje własne zęby, a nie proteza. Odpada Ci też wyjmowanie szczęki na noc, jak to jest przy zwykłych protezach mocowanych do podniebienia na klej. Zabiegi pielęgnacyjne Twoich nowych zębów wyglądają tak samo, jak przy naturalnym uzębieniu.